وبینار تخصصی رییس انجمن علمی و آموزشی استان

وبینار تخصصی رییس انجمن علمی و آموزشی استان

در راستای غنای آموزشی و استمرار آموزش در فضای مجازی، رابط انجمن علمی آموزشی شهرستان نقده با همکاری معاونت و کارشناسان حوزه ابتدایی در تاریخ 99/6/6 اقدام به برگزاری وبینار تخصصی آموزشی و توجیهی دو ساعته با حضور ریاست انجمن علمی و آموزشی استان با مدیران ، راهبران و سرگروه های آموزشی کردند.

در آغاز وبینار ،آقای نعیمی ، رابط انجمن علمی و آموزشی و مسئول کارگروه مدیران ابتدایی شهرستان نقده به ایراد سخنرانی پرداختند و اهم برنامه های پیشروی انجمن علمی شهرستان نقده را تشریح نموده و شمای کلی از نقشه راه اهداف آموزشی موردنظر انجمن را ارائه دادند و خواستار تشکیل دوره ای وبینارهای تخصصی در بازه های زمانی منظم و به صورت مستمر شدند. ایشان همچنین در مورد برنامه های سالانه و فعالیت های مدنظر انجمن علمی و آموزشی شهرستان و همچنین برنامه های اجرایی دبیرخانه چندپایه توضیحاتی بیان نمودند و خواستار دعوت از مدرسان استانی و کشوری برای برگزاری وبینارهای تخصصی برای مدیران و معلمان منطقه شدند.

در ادامه آقای خداداد ریاست آموزش و پرورش شهرستان ضمن خوشامدگویی به مهمانان ، به توضیح رسالتهای آموزشی مدیران و معلمان در شرایط کرونایی پرداختند و برگزاری نشست های تخصصی در زمینه آموزش و یادگیری در فضای مجازی را به فال نیک گرفته و به ترسیم چشم اندازهای آموزشی شهرستان طبق سند تحول بنیادین پرداختند.

وبینار با سخنرانی آقای رزم آرا (ریاست انجمن علمی و آموزشی استان) ادامه پیدا کرد و ایشان ضمن ارایه محتواهای آموزشی و سلسله مباحث علمی، به تبیین مدیریت بحران در زمینه آموزش در شرایط کرونایی پرداختند و بحث های ناب چالش برانگیز با موضوع رهبری آموزشی را مطرح نمودند و مدیران ، راهبران و سرگروه های درسی را در بحث مورد نظر به چالش کشیدند و توضیحاتی در مورد بحران ها در شرایط نامتعین ارائه نمودند. ایشان حول موضوع رهبری آموزشی و مولفه های آن(توصیف، تحلیل و تدبیر) به ارائه نظر پرداخته و از مدیران خواستند در فضای فعال و پویای آموزشی امروزی از مدیریت آموزشی به رهبری آموزشی تغییر راهکار دهند و برنامه های آموزشی را بر اساس آن تدوین نمایند.

آقای رزم آرا در مورد جمله ( مدیریت تغییرات ناپیوسته مستلزم اندیشه های واژگون ناپیوسته است) توضیحات تبیینی و تشریحی مبسوطی را بیان نمودند.

در آخر وبینار ریاست و معاونت آموزش و پرورش شهرستان نقده به پاس زحمات و تلاش های بی پایان و خستگی ناپذیر دکتر رزم آرا و عنایات ویژه ایشان نسبت به شهرستان با اهدای هدیه ای از ایشان تشکر و قدردانی نمودند و همچنین از خانم قنبری ، کارشناس تکنولوژی آموزشی و گروه های درسی ابتدایی به پاس زحمات آموزشی و عملکرد مناسب شغلی و برگزاری فعال نشست های مجازی تخصصی در حوزه کاری خودشان، به رسم سپاسگزاری با اهدای هدیه ای تقدیر نمودند.

پست های مرتبط

بدون پست مرتبط یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *